محصولات ما و ترکیبات آن‌ها

شرکت یونیلیور بیش از ۴۰۰ برند را در اختیار دارد که همه آن‌ها بر سلامت و تندرستی تمرکز دارند. محصولات ما روزانه به‌صورت ایمن و برای میلیون‌ها بار مصرف می‌شوند و ما متوجه علاقه روزافزون افراد به مسائل سلامت و محیط زیست و تقاضای آن‌ها برای آگاهی از ترکیباتی که در محصولات مصرف می‌کنند، هستیم.

درباره ترکیبات مورد استفاده در محصولات بخش شوینده خانگی و زیبایی و بهداشت فردی بیشتر بخوانید تا زمانی که محصولات شرکت یونیلیور را مصرف می‌کنید، بدانید که این محصولات قابل اعتماد هستند. 

رویکرد ما به ترکیبات محصولات

استانداردهای ترکیبات ما توسط سه عامل مشخص می‌شوند: قوانین و مقررات، ارزیابی‌های ایمنی خودمان و تغییر سلایق مصرف‌کنندگان.

چه ترکیباتی در محصولات ما وجود دارد؟

با جستجوی نام برند محصول موردنظر خود را همراه با ترکیبات آن در بخش محصولات شوینده خانگی و زیبایی و بهداشت فردی را پیدا کنید.

پاسخ به سوالات شما درباره ترکیبات

آیا درباره ترکیبات به‌کار رفته در محصولات بخش شوینده خانگی و زیبایی و بهداشت فردی سوال دارید؟ در این بخش به سوالات متداول درباره ترکیبات پاسخ داده‌ایم.

درباره ترکیبات

برای تضمین شفافیت مفاهیم، شیوه‌‌ای استاندارد برای شناسایی ترکیبات به‌کاررفته در بخش محصولات بهداشت فردی تعیین شده است که به آن سیستم INCI می‌گوییم. این سیستم مخفف نام‌گذاری بین‌المللی ترکیبات محصولات زیبایی (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) است. INCI برای محصولات شوینده خانگی هم استفاده می‌شود.

استفاده از سیستم INCI به معنی آن است که لیست ترکیبات می‌تواند معانی تخصصی‌تری داشته باشد؛ حتی برای ساده‌ترین ترکیبات مانند نمک (سدیم کلراید) و آب (آکوا). با این‌حال، در نظر گرفتن رویکردی جامع برای نام‌گذاری ترکیبات به افراد کمک می‌کند تا محصولاتی که خریداری می‌کنند را با یکدیگر مقایسه کنند – در هر جای جهان که باشند.

رایحه‌ها معمولا از ترکیبات متنوعی ساخته می‌شوند. اگر شما واژه «parfum» با «fragrance» را در لیست ترکیبات مشاهده کنید، این واژگان به معنی وجود رایحه هستند.

ما در محصولات خود از ترکیبات طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنیم.

ترکیبات مصنوعی معمولا از نظر ساختار شیمیایی با ترکیبات طبیعی تفاوت زیادی ندارند. در حقیقت، همه ترکیبات شیمیایی هستند،‌ چه طبیعی باشند یا ساخته دست انسان و برخی از مواد طبیعی بسیار سمی هستند و احتمال آلودگی بالایی با باکتری و میکروارگانیسم‌های خطرناک دیگر دارند.

ترکیبات چه طبیعی باشند یا مصنوعی، ما از بهترین علوم روز برای تضمین ایمنی آن‌ها استفاده می‌کنیم. ما هیچ نوع برتری را برای عصاره‌های طبیعی در برابر جایگزین‌های مصنوعی آن‌ها در نظر نمی‌گیرم.

در حقیقت، ترکیبات مصنوعی که از نظر شیمیایی مشابه ترکیبات طبیعی هستند، ثبات و تاثیرات بیشتری نسبت به نوع طبیعی خود داشته و ناخالصی کمتری دارند.

گاهی اوقات بهتر است بجای ترکیبات طبیعی برای محافظت از محیط زیست از ترکیبات ساخته بشر در بخش محصولات بهداشت فردی و منزل استفاده کنیم.

اثرات برداشت مواد طبیعی و اثرات‌ آن بر تنوع زیست‌محیطی نیاز به دقت ویژه‌ای دارد.

ما بر اساس شواهد و مدارک علمی، شیوه و نوع استفاده از ترکیبات هر محصول را تعیین می‌کنیم.

برخی از افراد می‌توانند نسبت به بعضی ترکیبات واکنش آلرژیک نشان بدهند. از آنجایی که عملکرد مهمی در محصول دارند، ما معمولا نمی‌توانیم تمامی این ترکیبات را حذف کنیم.

متخصصان ما از به‌روزترین روش‌ها استفاده می‌کنند تا استفاده حداقلی و مؤثر این ترکیبات را تضمین کنند، بدون آنکه در افراد حساسیت ایجاد کنند.

اگر پس از استفاده از محصولات بخش بهداشت فردی و شوینده خانگی ما، دچار هر نوع واکنش آلرژیک شدید،‌ باید اسفاده از محصول را فورا متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.اگر به برخی از ترکیبات حساسیت داشته باشید، متخصص پوست می‌تواند حساسیت شما را تشخیص دهد. این امر باعث می‌شود بدانید که از چه ترکیباتی باید بپرهیزید و چه ترکیباتی برای شما مناسب هستند.

درباره رویکرد ما در خصوص آلرژی‌ها بیشتر بخوانید

همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما تماس بگیرید.