سلامت کودکان، گامی اساسی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی

۳ خرداد 1402، تهران- دامستوس در راستای پایبندی و تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود در جامعه و تحقق آرمان‌های جهانی یونیلیور هم‌راستا با گام برداشتن در مسیر توسعه سطح زندگی کودکان در جوامع میز‌بان، در ساخت و احداث 5 سرویس‌ بهداشتی در مدرسه ابتدایی پسرانه شهید علیزاده در استان قزوین مشارکت کرد.

طبق آمارهای جهانی بسیاری از مناطق در سراسر جهان هنوز از سرویس‌های بهداشتی و یا خدمات بهداشتی مناسب در این زمینه بهره‌مند نیستند و همین دلیل موجب بیماری‌ها، عفونت‌ها و در مواردی حتی مرگ‌ومیرهایی شایع به خصوص در میان کودکان است. اهمیت این مسئله آنچنان بالا است که سازمان‌های جهانی همواره در تلاش برای کاهش این آمار و فراهم آوردن امکان دسترسی به سرویس‌های بهداشتی در مناطق محروم هستند.

در همین راستا، دامستوس تصمیم گرفت تا با ادای دین خود به جامعه ایرانی و به خصوص استان قزوین، به عنوان استان میزبان یونیلیور ایران در طی 20 سال حضور در ایران، مدرسه ابتدایی پسرانه را به عنوان یکی از مدارس استان قزوین انتخاب و در این دبستان ۵ سرویس بهداشتی را تماما احداث کرد. همچنین شیرآالات این دبستان، آشپزخانه، اتاق سرایداری و محل آبخوری دانش‌آموزان را بازسازی و در مراسمی که در یکشنبه، 31 اردیبهشت ماه 1402، با حضور معاون پشتیبانی آموزش و پرورش منطقه 1 استان قزوین، در این دبستان برگزار شد، از مجموع فعالیت‌های خود رونمایی کرد.

Previous slide
Next slide

غزاله سداد، مدیر ارشد بازاریابی محصولات شوینده خانگی، با اشاره به اهمیت توسعه جوامع و تعهدات صنایع فعال در آن افزود: «صنایعی که در یک منطقه یا کشور فعال هستند، نسبت به توسعه و پیشرفت آن جامعه به هرنوعی مسئولند و وظیفه دارند که در برنامه‌های خود، گام‌هایی را در راستای رسیدن به این اهداف تعریف کنند. ما در یونیلیور ایران، کودکان را سرمایه‌های اصلی جامعه می‌دانیم و معتقدیم که فراهم آوردن امکانات برای کودکان یکی از وظایف ما در قبال جامعه است. در این طرح سعی کردیم تا این وظیفه اجتماعی را با تعهد پایداری یونیلیور جهانی هم‌راستا کنیم و فعالیتی انجام دهیم که هم سطح کیفی زندگی کودکان این منطقه را بالا برده باشد و هم از نظر ‌‌زیست‌محیطی فعالیتی پایدار و بدون آسیب باشد.»

این مراسم در نهایت با اهدای هدایا از جانب دامستوس و یونیلیور ایران به دانش‌آموزان این مدرسه و تقدیر از حضار به پایان رسید.