تفاهم‌نامه همکاری یونیلیور ایران و دانشگاه تهران

آماده‌سازی جوانان و ایجاد بستر مناسب حضور دانشجویان در فضای کار حرفه‌­ای یکی از تعهدهای یونیلیور به جامعه­‌ای است که در آن فعالیت دارد و برهمین اساس یونیلیور ایران در راستای توسعه فضای همکاری دانشگاه و صنعت و در اختیار قراردادن فرصت رشد و پیشرفت به دانشجویان کشور، تفاهم‌­نامه همکاری با دانشگاه تهران را امضا کرد.

یونیلیور ایران همیشه از فرصت­‌های مختلف استفاده کرده تا بتواند ارتباط خود با دانشگاه‌ها و دانشجویان را تعالی بخشد تا با بیشتر شدن این ارتباط نقشی در هموارتر شدن مسیر کاری حرفه‌­ای دانشجویان در آینده نیز ایفا کند. از همین رو، مسئولان ارشد یونیلیور ایران میزبان مسئولان ارشد دانشگاه تهران بودند و در جلسه­‌ای به بررسی ابعاد مختلف ارتباط دانشگاه و صنعت پرداختند. در این جلسه دکتر روشندل رئیس، دکتر کرمی معاون اجرایی، دکتر نرگسیان معاون علمی و دکتر خواجه­ئیان مشاور بین الملل دانشکدگان مدیریت دانشگاه تهران و دکتر امین مدیر کل اداره مهارت دانشگاه تهران و مدیر ارتباط با صنعت دانشکدگان مدیریت حضور داشتند و درباره ابعاد مختلف ارتباط صنعت و دانشگاه و آینده شغلی دانشجویان با مقامات یونیلیور ایران تبادل نظر داشتند و در نهایت تفاهم‌نامه همکاری مابین دو طرف به امضا رسید.

در این جلسه، حمیدرضا منصوریان، مدیرعامل یونیلیور ایران به نقش مهم دانشجویان در توسعه آینده کشور اشاره کرد و گفت: «دانشجویانی که امروز در محیط آکادمیک حضور دارند و در دانشگاه­های مختلف تحصیل می­کنند، افرادی هستند که در همه ابعاد توسعه و پیشرفت کشور نقش پررنگی خواهند داشت و ما باید بتوانیم از امروز فضای ورود آنها به حیطه کاری را هموار کنیم تا با آمادگی هرچه بیشتر وارد بازار کار شوند.» وی با تاکید بر اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت ادامه داد: «هرچقدر این ارتباط بیشتر باشد دانشجویان برای آینده خود بهتر تصمیم‌­گیری خواهند کرد. با نزدیک شدن فضای آکادمیک به فضای صنعت کشور، دانشجویان دایره علاقه و توانایی خود را بهتر می­‌شناسند و می­‌توانند برای آینده کاری خود شفاف‌تر تصمیم بگیرند.»

در ادامه نازنین دادگر، مدیر کل منابع انسانی یونیلیور ایران، منطقه قفقاز و آسیای میانه به اهمیت جوانان برای یونیلیور اشاره کرد و گفت: «جوانان و آینده آنها از مهم­‌ترین دغدغه­‌های یونیلیور در عرصه جهانی است و به همین دلیل است که ما برنامه‌­های گسترده‌­ای برای آنها داریم. تمام تلاش ما این است که بتوانیم طی یک ارتباط مناسب با دانشگاه­‌ها حمایت مناسبی از دانشجویان داشته باشیم و با راهنمایی درست به آنها در مسیر حرکت به سمت آینده کمک کنیم. در همین راستا ما دو پروژه جهانی ULIP و UFLP داریم که دانشجویان و تازه فارغ التحصیل شده­‌ها می‌­توانند با حضور در این دو برنامه آنچه در دانشگاه فرا گرفته­‌اند را وارد بازار کار کنند و با کسب تجربه، خیلی سریع­‌تر دست به ساخت آینده خود بزنند.»

دکتر روشندل همکاری نزدیک واحدهای صنعتی با دانشگاه‌ها در راستای حمایت از دانشجویان را امری ضروری توصیف کرد و گفت: «ما در دانشکدگان دانشگاه مدیریت تلاشمان این است که بتوانیم دانشجویان را از هر نظر برای ورود سریع، مناسب و کاربردی به صنعت آماده کنیم. در این زمینه نیز بر قسمت های مختلف تمرکز داریم و قطعا ارتباط با شرکت های بزرگ از جمله یونیلیور می تواند نقش بزرگی در تعالی دانشجویان ایفا کند.»

همچنین دکتر امین نیز به اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت اشاره کرد و گفت: «ما در دانشگاه تهران تلاش زیادی داریم تا بتوانیم در ابعاد مختلف با صنعت همکاری کنیم. این ارتباط نزدیک امری ضروری است و به همین دلیل تلاش ما این است تا با واحدهای صنعتی بزرگ و مهم مثل یونیلیور همکاری‌های نزدیکی داشته باشیم.»

در پایان این جلسه، نقطه نظرات حاضرین برای هرچه بهتر شدن همکاری دو طرف ارائه و تفاهم‌نامه همکاری بین یونیلیور ایران و دانشکدگان مدیریت دانشگاه تهران به امضا رسید.