سلامت کودکان، گامی اساسی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی

۱۷ خرداد ۱۴۰۲، تهران- یونیلیور ایران در راستای تحقق تعهدات خود نسبت به جامعه‌ و مسئولیت‌های اجتماعی‌ که برای خود در همین‌راستا تعریف کرده است، روز چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۲، با هماهنگی مدیران صبح‌ رویش، ضمن بازدید از دو مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه شهید هرندی واقع در دروازه غار، به تعامل مستقیم با کودکان کار محصل در این مدرسه پرداخت و با اهدای هدایایی به این دانش‌آموزان، در راستای ترویج بهداشت فردی در جامعه گام برداشت.

صبح رویش، موسسه‌ای مردم‌نهاد است که از سال ۱۳۹۴ تاسیس شده و می‌کوشد با ایجاد فرصت آموزش برابر و مهارت‌افزایی، کودکان کار را از معضلاتی مثل اعتیاد و بزهکاری دور نگه دارد. این موسسه با ایجاد چندین مرکز آموزشی و مدرسه برای کودکان کار، تا سال ۱۴۰۰ موفق بوده است ۱۰۰۰ کودک را تحت پوشش خود داشته باشد. آنچه در مورد این مراکز حائز اهمیت است، آموزش‌ مهارت‌های توسعه فردی، مانند شناخت و کنترل احساسات، حل مسئله و آموزش کاردستی‌های هدفمند، به کودکان است.

یونیلیور ایران، همواره خود را نسبت به سلامت و بهداشت جامعه‌ متعهد و مسئول می‌داند به خصوص زمانی که بحث کودکان در این حوزه مطرح باشد چرا که کودکان سرمایه‌های اصلی هر جامعه و بذرهای آینده هستند.

در همین راستا یونیلیور ایران با همکاری مدیران موسسه صبح رویش، چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۲، در دو مدرسه ابتدایی دخترانه و پسرانه شهید هرندی واقع در دروازه غار تهران، حضور پیدا کرد و طی این بازدید، ضمن گفتگو با مسئولان مدارس پیرامون بسترهای همکاری در آینده، برنامه‌هایی آموزشی نیز برای کودکان تدارک دید. در این بازدید، اعضایی از تیم یونیلیور ایران با حضور در کلاس‌های دانش‌آموزان، نکته‌هایی مربوط به بهداشت فردی را به آنان آموزش دادند.

مهدی نورانی، مدیر  ارشد ارتباطات برون‌سازمانی یونیلیور ایران و منطقه قفقاز، در یک گفتگوی دوستانه، با اشاره به اهمیت فراگیری مهارت و دانش خطاب به دانش‌آموزان گفت «درس خواندن و فراگیری مهارت‌های مختلف باعث رشد کردن در بخش‌های مختلف زندگی می‌شود. هرکسی اگر خواهان یک آینده بهتر است باید سعی کند مهارت‌ها و دانش‌های مختلف و موردعلاقه‌اش را به بهترین شکل یاد بگیرد.»

بردیا جاویدی‌نژاد، مدیر توسعه کسب‌وکار محصولات مراقبت فردی، در این بازدید با آموزش شیوه‌های صحیح مسواک زدن به کودکان، به آنان از اهمیت تلاش برای توسعه سطح زندگی گفت «همه ما مشکلاتی را در طول زندگی تجربه می‌کنیم اما مهم این است که تلاش کردن برای زندگی بهتر را هدف خود قرار دهیم و فراموش نکنیم که برای رسیدن به این هدف سخت‌کوشی و یاد گرفتن دانش و مهارت‌های مختلف لازم است.»

در انتهای این بازدید، یونیلیور ایران با اهدای بسته‌هایی متشکل از محصولات مربوط به بهداشت و مراقبت فردی یونیلیور ، از تلاش دانش‌آموزان مدارس ابتدایی شهید هرندی تقدیر به عمل آورد.

به امید آن که همه کودکان و دانش‌آموزان در سراسر جهان از امکانات برابر بهداشتی و آموزشی برخوردار باشند.