ما برای دعوت همگان به اقدامات اقلیمی بیشتر در همایش COP26 شرکت می‌کنیم

دهه پیش رو برای اقلیم ما، دهه‌ای سرنوشت‌ساز است. اگر به هدف خود برای محدود کردن افزایش دما به ۵/۱ درجه سانتیگراد پایبند بمانیم، می‌توانیم از رخ دادن یک فاجعه جلوگیری کنیم. اما به‌عنوان جامعه‌ای جهانی، ما در مسیر قرار نگرفته‌ایم. از این رو، ما دولت‌ها و کسب‌وکارها و همگان را به انجام اقدامات لازم و کنش در این راستا فرا می‌خوانیم.

توافق ۲۰۱۵ پاریس برهه‌ای تعیین‌کننده در تلاش‌ها برای مهار تغییرات اقلیمی بود. دنیا و همگان به توافق رسیدند تا افزایش دمای جهان را کمتر از ۲ درجه سانتیگراد و به ۵/۱ درجه سانتیگراد محدود کنند. ازآن‌پس، بر همه روش است که محدودکردن افزایش دما به ۵/۱ درجه سانتیگراد تنها راه جلوگیری از فاجعه‌ای اقلیمی است.

نشست آتی COP26(کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد) که ماه آینده در گلاسگو برگزار خواهد شد، نقطه عطف دیگری در این راستا محسوب می‌شود. این کنفرانس فرصت مناسبی برای جامه عمل پوشاندن به توافق پاریس است: برای دولت‌ها، کسب‌وکارها و جامعه مدنی تا با یکدیگر متحد شوند و برای کنش اقلیمی تلاش‌های بیشتری انجام دهند.

برای منافع افراد و کره زمین، این فرصت مهمی است که همگان باید از آن بهره ببرند. به‌عنوان یکی از ذینفعان اصلی COP26، امیدواریم که بتوانیم از صدای خود استفاده کنیم و بر شتاب بخشیدن به کنش اقلیمی در سراسر جهان تاثیرگذار باشیم.

کسب‌وکارها و دولت‌ها اکنون باید اقدامات بیشتری انجام دهند.

از همین اکنون کسب‌وکارها در همه‌جا باید با برنامه‌های عملیاتی و اقدامات مؤثر، پیشرفت‌های خود در این مسیر را گزارش داده و با برقراری ارتباط با تامین‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و دولت‌ها، اهداف خود برای به صفر رساندن آلاینده‌ها را مشخص کنند.

با کمک به و تاب‌آوری اقتصادها و گذار سریع‌تر برای کاهش کربن، کسب‌وکارها می‌توانند اهداف متعالی‌تری برای سیاست‌گذاران ایجاد کند. در نتیجه، با ایجاد ترکیب مناسبی از انگیزه‌ها، سیاست‌ها و چارچوب‌ها، دولت‌ها به سوق دادن کنش کسب‌وکارها و قراردادن آن در مسیر ۵/۱ درجه سانتیگراد، کمک خواهند کرد.

ما می‌خواهیم شاهد آن باشیم که قوانین، استفاده از زغال‌سنگ و دیگر سوخت‌های فسیلی را متوقف کند و به‌گونه‌ای بر کربن قیمت‌گذاری کند که بیانگر هزینه تحمیلی واقعی آن بر جامعه و طبیعت است و به‌سوی انرژی تجدیدپذیر و وسایل نقلیه الکتریکی گذار کند. این موضوع باید با ارائه سریع سیاست‌ها و راهکارهای طبیعت-محور همراه باشد که نقش بسزایی در محدودکردن گرمایش به ۵/۱ درجه سانتیگراد دارند.

بنابراین پیش از کنفرانس COP26، هر دولت باید برای تغییرات اقلیمی اهدافی متعالی در نظر بگیرد که به نصف رساندن آلاینده‌های جهانی تا سال ۲۰۳۰ را تسهیل کند و حداقل تا سال ۲۰۵۰ آلاینده‌ها را به صفر برساند.

همچنین ما به دولت‌ها نیاز داریم تا با ارائه کمک‌های لازم به کشورهای درحال‌توسعه و تامین مالی برای تغییرات اقلیمی، از افراد و معیشت آن‌ها محافظت کند و شرایط لازم را برای مطابقت یافتن افراد و ایجاد تاب‌آوری در برابر اثرات تغییرات اقلیمی فراهم کند.

این اثرات در حال حاضر همه‌جا محسوس هستند و به نظر می‌رسد بسیاری از این اثرات ادامه پیدا کنند یا حتی رو به وخامت بگذارند، حتی در آینده‌ای با افزایش دمای ۵/۱ درجه سانتیگراد.

استفاده از تمامی توانایی‌های سازمان خود

اقدام صحیح محافظت از زمین است. این اقدامات از نظر اقتصادی نیز اثرات مثبتی در کسب‌وکار دارد.

به‌خوبی می‌دانیم مصرف‌کنندگانمان از ما انتظار دارند تا در زمینه تغییرات اقلیمی رهبری را بدست بگیریم. از مواد اولیه‌ای که تامین می‌کنیم گرفته تا اطلاعاتی که روی محصولات درج می‌کنیم، نهایت تلاش خود را برای ارائه گزینه‌های پایا انجام خواهیم داد.

به همین دلیل است که ما به‌عنوان یک سازمان اطمینان حاصل می‌کنیم که از تمام توانایی‌های خود استفاده می‌کنیم تا در گستره مسئولیت‌های خود، تغییرات اقلیمی را مهار کنیم.

ما برنامه اقدام برای گذار از تغییرات اقلیمی را منتشر کردیم تا درباره رویکرد خود شفافیت لازم را فراهم کنیم و دیگران را نیز به دنبال‌کردن آن ترغیب کنیم.

اهداف اقلیمی ما که توسط دانشمندان این حوزه هدایت می‌شوند، شامل انجام تمامی فعالیت‌ها بدون آلاینده تا سال ۲۰۳۰ و به صفر رساندن آلاینده‌ها در زنجیره ارزش ما تا سال ۲۰۳۹ می‌شوند.

ما در حال گذار به انرژی ٪۱۰۰ تجدیدپذیر و وسایل نقلیه الکتریکی هستیم و با تامین‌کنندگان و ‌ ذینفعان که نوآوری می‌کنند، همکاری می‌کنیم تا ارائه راهکارهایی که به محافظت از افراد و زمین کمک می‌کنند را گسترش دهند.

همچنین می‌دانیم که کاهش تنوع زیست‌محیطی و تغییرات اقلیمی عمیقاً با یکدیگر مرتبط هستند. اقداماتی که باعث شکوفایی طبیعت می‌شوند، به نفع محیط‌زیست هستند و اقدامات منفی نیز تاثیرات مخربی دارند و براین‌اساس باید مهار شوند.

در همین راستا ما به جنگل‌زدایی در زنجیره تامین خود پایان می‌دهیم و به دنبال حفظ منابع آب و کشاورزی احیایی هستیم.

همه چیز به هم مرتبط است.

درحالی‌که برای کاهش آلاینده‌های خود تلاش می‌کنیم و تامین‌کنندگان خود را نیز به انجام این کار دعوت می‌کنیم، بخش عمده‌ای از آلاینده‌های زنجیره ارزش ما خارج از نظارت مستقیم ما قرار دارند.

از شیوه رفت‌وآمد کارکنانمان به محل کار گرفته تا انرژی مصرفی محصولاتمان در زمان مصرف و تجهیزات بازیافت کننده موجود برای مصرف‌کنندگانمان – ما به طرز اجتناب‌ناپذیری به دنیای اطرافمان متصل هستیم.

می‌دانیم که به‌تنهایی قادر به مدیریت امور نیستیم؛ بنابراین تا دوهفته آتی، برندها و کارکنان ما در کنفرانس COP26 در گلاسگو حضور خواهند یافت تا برای انجام اقداماتی مؤثرتر و سریع‌تر تلاش کنند. زیرا آینده زمین و آینده ما به این تلاش‌ها بستگی دارد. شما هم در این مسیر ما را همراهی می‌کنید؟