HR Vision 02

حضور یونیلیور ایران در اولین گردهمایی تخصصی اچ‌آر ویژن ۰۲

حمیدرضا منصوریان، مدیرعامل شرکت یونیلیور ایران، در اولین گردهمایی اچ‌آر ویژن ۰۲ (HR Vision 02) به صحبت و انتقال تجربه‌ در زمینه انتظارات دوطرفه مدیران عامل و مدیران منابع انسانی پرداخت.

اولین گردهمایی تخصصی اچ‌آر ویژن ۰۲ در روز دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، برگزار شد. موضوع اصلی این همایش مباحث مربوط به حوزه نیروی انسانی بود و افراد سرشناس شاغل در کسب‌وکارهای مختلف در پنل‌های موضوعی متعددی به بحث و گفتگو پرداختند.

حمیدرضا منصوریان در اولین پنل این رویداد با موضوع توقع مدیران ارشد از مدیران منابع انسانی و همچنین انتظارات مدیران منابع انسانی از مدیران ارشد حضور داشت. در کنار مدیرعامل یونیلیور ایران، سعید محمدی (مدیرعامل و هم‌بنیانگذار گروه دیجی‌کالا) و مهدی امیری (مدیرعامل سابق و نائب رئیس هیئت مدیره همکاران سیستم) نیز در این پنل با رهبری مقداد ولایی (مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار جاب ویژن) به بحث و گفتگو پرداختند.

زمانی که از حمیدرضا منصوریان، به عنوان مدیرعامل یونیلیور ایران، درباره دغدغه‌ها و انتظاراتش از مدیر منابع انسانی سوال پرسیده شد، در تایید صحبت‌های آقایان امیری و محمدی درباره حال خوب کارمندان و کشف استعدادهای نهان، پاسخ داد: «این فرصت برایم فراهم شد تا از کارخانه یونیلیور انگلستان در کنار مدیران عامل دفاتر یونیلیور در کشورهای دیگر به طور مستقیم بازدید کنم. از این مکان مهم که در ادامه خواهم گفت ملکه انگلستان و روسای جمهور کشورهای مختلف هم بازدید کرده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که اولین جایی که برای بازدید رفتیم کارخانه و خط تولید یونیلیور نبود، بلکه دهکده‌ای احداث شده توسط برادران لیور در سال ۱۸۸۸ میلادی برای آسایش نیروهایشان بود. دهکده‌ای که خانه‌های بسیار کوچک دو طبقه اما حیاط‌دار داشت. آنها با ایجاد این دهکده می‌خواستند به نیروهایشان این را بگویند که ارزش زندگی ‌کردن از کار کردن بیشتر است. این برادران باور داشتند وقتی نیروی انسانی حالش خوب باشد و از زندگی در کنار خانواده‌اش لذت ببرد، قطعا برای ما هم بهترین تلاش را خواهند کرد.»

HR Vision 02

او همچنین افزود: «من این افتخار را داشتم تا در کنار مدیرانی از منابع انسانی کار کنم که موضوعات این حوزه را با عدد و رقم توصیف و توضیح می‌دهند و حتی درباره آن نرخ بازگشت سرمایه مشخص دارند. فراتر بردن موضوعات این حوزه از توصیفات معمول، موضوعی است که باید در نظر داشت.»

منصوریان با اشاره به مساله مهاجرت در کشور و اهمیت اشراف واحد منابع انسانی به این موضوع، یکی از توقعات خود از مدیر منابع انسانی را به این شکل بیان کرد: «مدیر منابع انسانی باید از مسائل حوزه خود آگاهی و بر آنها تسلط کامل داشته باشد تا بتواند مدیران ارشد دیگر را از چنین موضوعاتی آگاه کند. ما نمی‌توانیم جلوی مهاجرت نسل جدید و بااستعداد را بگیریم، به جای آن می‌توانیم در پروسه مهاجرت آنها، نیرویی کاربلد و حرفه‌ای تربیت کنیم.»

گفتنی است که اولین رویداد اچ‌آر ویژن ۰۲ توسط مجموعه جاب‌ ویژن برگزار شد و در آن سعی شده بود نگاهی جامع و کامل به حوزه منابع انسانی داشته باشد.

حال خوب همکاران و کشف استعدادهای نهان همواره از اولویت‌های یونیلیور ایران بوده است. امیدواریم در این مسیر همیشه موفق و سربلند باشیم.