یونیلیور و آرزدا از هوش مصنوعی برای تولید آنزیم‌های قدرتمند استفاده می‌کند

آنزیم‌های جدید، برای از بین بردن لکه‌ها و محصولات شوینده استفاده می‌شوند و نسبت به گونه قبلی با ۵ برابر سرعت بیشتر تولید شدند و می‌توانند ترکیبات مورد نیاز برای برای شستشو را به نصف برسانند.

یونیلیور و آرزدا آنزیم‌های جدیدی با ثبات، عملکرد و مزیت‌های پایایی بیشتر را تنها در ۱۸ ماه تولید کرده‌ا‌ند – ۵ برابر سریع‌تر از تولیدات قبلی.

این دستاورد در همکاری چندساله ما با استفاده فناوری هوشمند طراحی پروتئین محقق شد. این دستاورد با تلفیق هوش مصنوعی و طراحی مبتنی بر فیزیک برای تولید پروتئین و ‌آنزیم‌های جدید که لکه‌ها را بهتر از بین می‌برند و آب و انرژی کمتری مصرف می‌کنند و جایگزین ترکیبات پتروشیمیایی می‌شوند، محقق شده است.

در حقیقت، این آنزیم‌های جدید، که قابلیت چشمگیری در از بین بردن انواع مختلفی از لکه‌ها را دارند، می‌توانند میزان ترکیبات مورد نیز ما برای  تولید محصولات شوینده و تمیز‌کننده را به‌نصف برسانند. آنزیم‌ها به‌صورت طبیعی تولید می‌شوند و کربن کمی دارند. تا کنون، دنیای علم تنها بخش کمی از دنیای آنزیم‌ها را کشف کرده است. شکوفایی قدرت آنزیم‌ها می‌تواند امکانات هیجان‌انگیزی برای محصولات و محیط‌زیست ما فراهم کند.

مشارکت با Arzeda به استراتژی آینده پاک ما کمک می‌کند. این استراتژی برای تحول بخشیدن به برخی از محبوب‌ترین برندهای پاکیزگی و شستشوی ما در جهان جهت کاهش میزان کربن و پسماند، با حفظ و حتی ارتقای عملکرد محصولات طراحی شده است.

پیتر تر کلوه، سرپرست واحد شوینده خانگی یوینیلور می‌گوید: به‌عنوان بخشی از استراتژی آینده پاک یونیلیور، ما در فناوری‌های به‌روز سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا نسل آتی محصولات شوینده پایا با عملکرد بالا را تولید کنیم.

«پیشرفت‌هایی که تنها طی ۱۸ ماه با فناوری Arzeda حاصل شده است، نشان دهنده این است که ترکیب هوش مصنوعی و زیست‌شناسی، قواعد فعالیت صنعت شوینده خانگی را می‌تواند متحول کند. »

از زمان همکاری با شرکت یونیلیور در  جولای ۲۰۲۱، شرکت Arzeda مسئولیت طراحی، مهندسی تغییرات و توسعه اولیه آنزیم‌های جدید را برعهده گرفته‌است. تولید در مقادیر قابل محاسبه در دنیای واقعی به‌صورت کامل انجام شده است و نشان‌دهنده آن است که آنزیم‌های جدید از قابلیت استفاده در گستره محصولات ما برخوردارند.

پیشرفت‌های حاصل شده با فناوری  Arzeda، نشان دهنده اهمیت تلفیق هوش مصنوعی و زیست‌شناسی در تغییر قواعد صنعت است.

بنیانگذار و مدیرعامل Arzeda الکساندر زانگلینی می‌گوید: «در حالی که ما تولید را افزایش می‌دهیم، از قابلیت‌های شگفت‌انگیز این مشارکت برای مصرف‌کنندگان و محیط‌زیست، بسیار هیجان‌زده و خوش‌بین هستیم.

این مشارکت به تعهدات ما برای به‌صفر رسانن آلاینده‌های کربن محصولاتمان تا سال ۲۰۳۹ کمک می‌کند.