گردهمایی/نشست مدیران منابع انسانی به میزبانی یونیلیور ایران

یکی از مهم‌ترین اصولی که یونیلیور خود را به آن پایبند می‌داند، منبع‌یابی مسئولانه است که تنها شامل منابع طبیعی یا منابع اولیه نمی‌شود، بلکه یونیلیور یکی از مهمترین منابع کسب‌وکار خود را نیروی انسانی می‌داند. همه افرادی که به طور مستقیم و غیرمستقیم در چرخه تولید یونیلیور سهیم هستند جزوی از این منبع ارزشمند انسانی تلقی می‌شوند. در همین راستا، از جمله تعهدات سازمانی یونیلیور در اقصی نقاط جهان ارتقای اصول مدیریت منابع انسانی است. به همین جهت رویداد «گردهمایی/نشست منابع انسانی» که به دلیل همه‌گیری کووید- ۱۹ متوقف شده بود، پس از دو سال وقفه به میزبانی یونیلیور ایران برگزار شد. هدف از برگزاری این رویداد، ارتقای اندوخته‌های این مجموعه در این حوزه و ایجاد فضایی برای انتقال تجربه و طرح چالش‌ها با دیگر برندهای این حوزه است.

در این مراسم، یونیلیور میزبان مدیران منابع انسانی از ۱۳ شرکت مطرح فعال در جمهوری اسلامی ایران بود و این فرصت را داشت تا در چنین مراسمی، از تجارب نادیا ریابوا، مدیر ارشد منابع انسانی یونیلیور در خاورمیانه و آسیای مرکزی، استفاده کند.

مدیران حاضر در این مراسم، مهم‌ترین چالش خود را در بخش جمع‌آوری اطلاعات نیروهای انسانی می‌دانستند و به همین جهت، به عنوان راهکاری برای رفع این چالش، تصمیم گرفته شد که هر سازمان متعهد شود تا با همکاری شرکای تجاری خود و با تهیه نظرسنجی‌هایی در حوزه منابع انسانی، دقت این بخش را بالا ببرند.

نادیا ریابوا، در این مراسم با اشاره به اهمیت جذب نسل جدید نیروی کار متعهد و توانمند به فضای کار گفت:« تقویت رویکرد مهارت و نوآورمحور در فرآیندهای کاری، برترین گزینه برای جذب و شکوفاسازی توانمندی نسل جدید نیروی کار است.»

حفظ کارکنان، جذب استعدادهای جدید و ایجاد ارزش مشترک میان افراد یک سازمان از جمله موارد دیگری بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.