نتایج اولین مجموعه از پروژه‌های کشاورزی احیایی یونیلیور

نتایج پروژه‌های کشاورزی احیایی ما در سال ۲۰۲۲ آماده شده‌اند و خبرهای خوبی در این مورد دریافت کرده‌ایم. از آنجایی که شرکت یونیلیور به افزایش و گسترش پروژ‌ه‌ها در سال ۲۰۲۳ و فراتر از آن ادامه می‌دهد، ما نگاهی دقیق‌تر به اثرات زیست‌محیطی برنامه‌های اولیه می‌اندازیم.

در سال ۲۰۲۱، شرکت یونیلیور اصول کشاورزی احیایی خود را با هدف همکاری با کشاورزان، تامین‌کنندگان و ذینفعان برای اجرای روش‌های کشاورزی ارائه کرد. این روش‌ها به احیا و محافظت از خاک،‌ اطمینان از حفظ منابع غذایی و تقویت زنجیره تامین و مسیر به‌صفر رساندن آلاینده‌های یونیلیور کمک می‌کنند.

۴ پروژه برای اجرای این روش‌ها، مدیریت چالش‌ها و رفع نیازهای منحصر‌به‌فرد محصولات و زمین‌های زراعی طراحی و همچنین چهارچوبی برای ارزیابی اثرات اجرای آن ارائه شد.

اگرچه تغییرات در حوزه کشاورزی معمولا طی چند سال ارزیابی می‌شوند،‌ نتایج بدست آمده از این پروژه‌ها نشان می‌دهند که تلاش‌های ما به ثمر رسیده‌اند و به کاهش آلاینده‌های گازهای گلخانه‌ای، افزایش تنوع زیست‌محیطی، بهبود بهره‌وری و کیفیت آب و افزایش سلامت خاک کمک کرده‌اند.

هانکه فابر سرپرست واحد محصولات غذایی و آشامیدنی در یونیلیور با اشاره به کشاورزی احیایی به‌عنوان حوزه‌ای کلیدی برای سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد یورویی صندوق اقلیم و طبیعت یونیلیور می­گوید: «مشاهده اثرات مثبت این پروژه‌ها بسیار نویدبخش است. آن‌ها نشان­دهنده قدرت همکاری در ایجاد تغییرات واقعی هستند. ما چیزهای بسیاری از تجربیات کشاورزان و ذینفعان خود می‌آموزیم و به توسعه پروژه‌ها و پرورش بیشتر ترکیبات مورد نیاز با اصول کشاوری احیایی ادامه می‌دهیم.»

او ادامه می­دهد: «ضرورت بالایی برای کاهش اثرات موادغذایی در کره زمین همزمان با تقویت تاب‌آوری محصولات زراعی در برابر تغییرات اقلیمی وجود دارد. اجرای اصول کشاورزی احیایی بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.»

هنوز در مراحل اولیه هستیم، اما همانطور که این ۴ مورد نشان می‌دهند، هنوز جای خوش‌بینی وجود دارد.

۱. مدیریت آب و خاک – محصول گوجه – باداخس، اسپانیا

هدف پروژه: برند Knorr، با همکاری تامین‌کننده اسپانیایی گوجه Agraz، تلاش می‌کنند تا به کشاورزان منطقه باداخس در برابر اثرات ناشی از کاهش بارندگی و منابع آب زیرزمینی و همچنین تنوع زیستی منطقه کمک کنند.

اهمیت این پروژه: آنتونیو تینزا ویلالوبوس مدیر مزرعه در Aldea del Conde S.L می­گوید: «توسط این پروژه‌ها، ما شاهد کاهش هزینه‌ها، کاهش آب مصرفی، کاهش استفاده از کود و آفت‌کش هستیم. تمامی این موارد فواید بسیاری برای خاک دارد. تغییراتی که ما در حوزه کشاورزی انجام می‌دهیم، مایه افتخار ما هستند. اول به دلیل پیشگامی ما در این حوزه و دوم به دلیل ایفای نقشمان در محافظت از زمین.»

پروژه: با استفاده از حسگرهای پیشرفته و پروب‌های خاک که کشاورزان را نسبت به مقدار دقیق آب مورد نیاز آگاه می‌کند، سیستم آبیاری جدید، مصرف دقیق‌تر آب را ممکن می‌سازد. این امر باعث صرفه‌جویی بیشتر در هزینه و سیستم‌ تولید قدرتمندتری می‌شود.

در نمونه آزمایشی ثانویه این پروژه، برای افزایش تنوع زیستی به سه کشاورز توصیه شد گل‌های وحشی را در اطراف مزارع بکارند.

نتایج:

گازهای گلخانه‌ای در مقایسه با قبل از پروژه نسبت به هر کیلو گوجه تا ٪۳۷ کاهش پیدا کردند.

مواد ارگانیک خاک از ٪۱ در سال ۲۰۲۰ به ٪۱/۲ در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا کردند. این موضوع نشان‌دهنده قابلیت باروری و جذب کربن توسط خاک است. هرچه میزان مواد ارگانیک خاک بیشتر باشد،‌ خاک بارورتر می‌شود و کربن بیشتری جذب می‌کند.

تعداد حشرات گرده‌افشان تا ٪۱۷۳ افزایش پیدا کرد و تنوع گل‌های وحشی در مکان‌هایی که کشاورزان آن‌ها را کاشته بودند تا ٪۲۷ افزایش پیدا کرد.

توسط این پروژه‌ها، ما شاهد کاهش هزینه‌ها، کاهش آب مصرفی، کاهش استفاده از کود و آفت‌کش هستیم که تمامی این موارد فواید بسیاری برای خاک دارد.

۲. کاهش متان – برنج، آرکانزاس، ایالات متحده آمریکا

هدف پروژه: برند Knorr با تامین‌کننده برنج آمریکایی Riviana و دانشگاه آرکانزاس (UARK) برای یافتن راهکاری برای کشاورزان جهت کاشت برنج در عین حفظ منابع آب و کاهش آلاینده‌های متان همکاری می‌کند.

اهمیت این پروژه: اریک سوبیران، معاونت واحد اقلیم و طبیعت می‌گوید: «ما به یافتن راهکارهای جدید پرورش محصولات زراعی جدید برای کشاورزان متعهد هستیم. این پروژه نمونه‌ای از اقدامات ما در این جهت است. با توجه به این نکته که ٪۶۰ از اثرات کربن شرکت یونیلیور از مواد و ترکیبات خام خریداری شده ایجاد می‌شود، بسیار ضروری است که ما برای کاهش اثرات اقلیمی با تامین‌کنندگان برون‌سازمانی همکاری کنیم.»

پروژه: هدف این برنامه یافتن راهکارهایی برای کاهش میزان بالای گاز متان حین غرقاب شدن مزارع برنج است. این برنامه مجموعه‌ای از اصول زراعت ارائه کرد که شامل آبیاری غرقابی و شیوه‌ای به نام خیساندن و خشک کردن می‌شود و با کاهش زمانی که زمین زراعی زیر آب می‌رود، مقدار متان آزاد شده نیز کمتر می‌شود.

نتایج:

۷۶٪ متان کمتر (نسبت هر کیلوگرم از دی‌اکسید کربن دربرابر هر کیلوگرم از برنج) نسبت به قبل از پروژه ایجاد شد.

۴۸٪ گازهای گلخانه‌ای کمتر (نسبت به هر کیلوگرم از دی‌اکسید کربن دربرابر هر کیلوگرم از برنج) در مقایسه با گازهای گلخانه‌ای قبل از این پروژه ایجاد شد.

با توجه به این نکته که ٪۶۰ از اثرات کربن شرکت یونیلیور از مواد و ترکیبات خام خریداری شده ایجاد می‌شود، بسیار ضروری است که ما توسط تیم‌های تامین و قرارداد برای کاهش اثرات اقلیمی با تامین‌کنندگان برون‌سازمانی همکاری کنیم.

۳. محافظت از خاک – دانه‌های سویا، آیووا، ایالات متحده آمریکا

هدف پروژه: از سال ۲۰۱۸، برند Hellmann’s با کشاورزان Practical Farmers ایالت آیووا و تامین‌کننده دانه سویا ADM همکاری می‌کند تا از خاکی که برای پرورش سویا برای مایونز Hellmann’s استفاده می‌شود، بیشتر محافظت کند. این پروژه همچنین به کاهش گازهای گلخانه‌ای و نیترات موجود در آب کمک می‌کند.

اهمیت این پروژه: استفانی میلی، مدیر ارشد امور برون‌سازمانی و پایایی یونیلیور می‌گوید:

«این برنامه حول سه رکن اساسی ایجاد شده که می‌تواند برای مشکلات مختلف محصولات زراعی و مزارع مورد استفاده قرار بگیرد. این سه رکن – کمک مالی، فنی و حمایت یادگیری از رقبا – اساس انجام برنامه‌ها در آمریکای شمالی هستند.

پروژه: ۵۲۳ کشاورز و بیش از ۳۵۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی در پروژه کاشت پوششی محصول مشارکت داشتند. کشاورزان از حمایت‌های مالی و فنی برخوردار شدند تا محصولات پوششی غیرتجاری را برای محافظت از خاک در برابر اثرات مخرب آب‌وهوایی مانند باد و باران بین فواصل کاشت بکارند.

نتایج:

٪۱۴ نیرات کمتر در آب نسبت به دیگر زمین‌ها

٪۶ گازهای گلخانه‌ای کمتر در مقایسه با دیگر زمین‌ها

این برنامه حول سه رکن اساسی ایجاد شده است که می‌تواند برای مشکلات مختلف محصولات زراعی و مزارع مورد استفاده قرار گیرد.

۴. کاهش آلودگی آب – لومباردی، ایتالیا

هدف پروژه: این پروژه که توسط برند Knorr و با همکاری تامین‌کننده ایتالیایی Parboriz انجام شد، به دنبال راهکارهای ممکن برای کاهش آلودگی آب و گازهای گلخانه‌ای همزمان با افزایش تنوع زیستی است.

اهمیت این پروژه: «همکاری‌هایی از این دست بسیار برای ما ارزشمند است و بیشترین تاثیر را برای کشاورزان و تامین‌کنندگان ما در این حوزه دارد.»

هانکه فابر، سرپرست محصولات غذایی و آشامیدنی، یونیلیور.

هدف پروژه: برخلاف پروژه‌های دیگر، این طرح بر اساس ۴ مزرعه آزمایشی با مساحت ۹۰۰ هکتار با هدف آزمایش روش‌های جدید و فهم شیوه اجرای آن‌ها برای مزارع تجاری انجام شد. هیچ کدام از برنج‌های تولید‌شده توسط شرکت یونیلیور مورد آزمایش و فرآوری قرار نگرفت. با این حال، نتایج و آموخته‌های ما از این مزارع آزمایشی برای ۲۰۰ مزرعه برنج دیگر در سال ۲۰۲۳ در منطقه اجرا خواهند شد.

نتایج:

روش‌های انجام‌شده در مزارع آزمایشی میزان پسماندهای شیمیایی در آب را کاهش داد.

این موضوع شامل:

٪۷۸ کاهش باقی‌مانده‌های آفت‌کش‌ها

٪۶۲ کاهش باقی‌مانده‌های علف‌کش‌ها

٪۷۸ کاهش باقی‌مانده قارچ‌ها

همکاری‌هایی از این دست بسیار برای ما ارزشمند است و بیشترین تاثیر را برای کشاورزان و تامین‌کنندگان ما در این حوزه دارد.

در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟

این پروژه‌ها زمینه لازم برای افزایش کشاورزی احیایی در زنجیره تامین شرکت یونیلیور را فراهم می‌کند و به دنبال آن اصول کشاورزی احیایی ترکیبات مورد نیاز مواد غذایی برندهای ما را تامین می‌کند.

در حال حاضر ۹ پروژه در حال اجرا هستند و ۴۸۰۰۰ هکتار از مزارع سویا، برنج، گوجه، پیاز،‌ سیر و لبنایت را در آمریکای شمالی، اروپا و جنوب آسیا را پوشش می‌دهند.

تا پایان سال، هدف ما قرارداد با ۳۰۰٫۰۰۰ هکتار زمین است. تا سال ۲۰۳۰،‌ ما بیش از ۱۰۰ برنامه را اجرا خواهیم کرد و در تعهد یونیلیور برای بازیابی و احیای ۱٫۵ میلیون هکتار از زمین، اقیانوس‌ها و جنگل‌ها مشارکت خواهیم کرد.

همانطور که هانکه فابر می‌گوید: “زمان طرح‌های آزمایش به پایان رسیده است و وقت کارهای بزرگ است.”