گردهمایی منابع انسانی یونیلیور، میزبان نیروی کار آینده

واحد مدیریت منابع انسانی یونیلیور ایران به‌منظور بررسی و تحلیل ابعاد مختلف و روندهای روز این حوزه در سطوح درون و برون‌سازمانی، به‌صورت دوره‌ای نشست‌هایی برگزار میکند. هدف از این نشست‌ها ایجاد فرصتی است برای علاقمندان و فعالان این رشته به‌منظور تبادل‌نظر، به اشتراک‌گذاری تجربیات و طرح چالش به‌منظور ارتقا و تقویت نوآوری در الگوهای مدیریت پایدار سرمایه انسانی.

این دور از نشست واحد مدیریت منابع انسانی یونیلیور ایران، میزبان گروهی از دانشجویان مستعد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بود تا ضمن معرفی آنان به فضای کسب‌وکار و تاکید بر اهمیت راهبردی مهارت‌آموزی جوانان برای جذب فرصت‌های شغلی و سازگاری با فضای کسب‌وکار، گامی همراستا با تعهد خود برای مشارکت در آماده‌سازی سرمایه انسانی برای فضای کسب‌وکار آینده، اشتغال‌زایی برای جوانان و ایجاد پل ارتباطی میان دانشگاه و صنعت برداشته باشد.

در این رویداد که با حضور پنجاه نفر از دانشجویان برگزار شد، نازنین دادگر، مدیر کل منابع انسانی یونیلیور، آسیای میانه و منطقه قفقاز، در خلال معرفی روند و شاخص‌های عملکردی فرآیند استخدام، استانداردهای راهبری و نمودار منابع انسانی شرکت یونیلیور با تاکید دوچندان بر اهمیت نیروی انسانی سازمان‌ها، اظهار داشت: «گاها به اشتباه منابع مالی یک سازمان تنها منابع آن محسوب می‌شوند. درحالیکه، واقعیت این است که نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی یک سازمان است و حفاظت از آن یکی از مهمترین اهداف یونیلیور است. تلاش ما بر آن است تا ضمن تاکید بر مهارت‌محوری با تکیه بر راهکارهای متمرکز بر تقویت سلامت و تندرستی و توسعه فردی به الگوهای توسعه پایدار سرمایه انسانی پایبند باشیم و از این طریق مانع فرسودگی نیروهای متخصص شویم.»

در این رویداد، مدیرعامل یونیلیور ایران، حمیدرضا منصوریان، با اشاره به تجربیاتش که حاصل از ۲ دهه فعالیت در عرصه صنایع تولیدی و پرگردش کشور است و ضرورت تاکید بر مهارت محوری در تعریف فرآیندهای آموزشی برای نیروی کار، اظهار داشت: «یکی از مهمترین تعهدات یونیلیور به جوامع، ایجاد بستر مناسب برای جوانان است تا در کنار مهارت آموزی، کسب تجربه و لمس واقعیت کار در فضای کسب وکارها، به دیدی هدفمند دست یابند. مایه خرسندی است که این فرصت با شما در اختیار ما قرار گرفته است و باعث افتخار است که یونیلیور ایران همیشه با آغوشی باز از دانشجویان و کسانی که جویای مهارت هستند، استقبال کرده است. امیدواریم که این مسیر همیشگی باشد و باز هم بتوانیم پلی میان دانشگاه و بازار کار باشیم.»

در ادامه این مراسم، واحدهای مدیریت و بازاریابی و امور مالی یونیلیور ایران ضمن ارائه توضیحاتی به دانشجویان، با طرح مسئله‌ای رقابتی را میان گروه‌های مختلف دانشجویان حاضر در مراسم برگزار کردند و با اهدای جوایزی از برندگان این رقابتها قدردانی کردند.