یونیلیور با دولت انگلستان برای تامین بودجه برنامه جهانی برای کنترل سریع شیوع ویروس کرونا همکاری می‌کند.

ما برای کارزار شستشوی دست Covid-19 برای یک میلیارد نفر از مردم در سراسر دنیا، با دپارتمان توسعه بین‌المللی انگلستان همکاری می کنیم.

این طرح – که با کمک ۵۰‌ میلیون پوندی از سمت یونیلیور و دولت انگلستان انجام‌شده است- برای حمایت از برنامه‌هایی با هدف افزایش آگاهی و تغییر رفتار، برای اطمینان از این ‌که مردم به‌صورت مرتب دستان خود را با صابون می‌شویند و سطوح را ضدعفونی می‌کنند، انجام می‌شود.

همچنین این طرح بیش از ۲۰ میلیون محصول بهداشتی را در کشورهای درحال توسعه جهان فراهم می‌کند، که شامل مناطقی می‌شود که در آن امکانات بهداشتی کم هستند یا وجود ندارند، یا سیسم سلامت ضعیفی دارند.

چنین حمایتی برای جلوگیری از شیوع بیماری در کشورهای در حال توسعه جهان، حیاتی است و سرعت شیوع بیماری در انگلستان را کاهش می‌دهد. همچنین مقابله با بیماری در کشورهای درحال توسعه، توانایی احتمالی این بیماری را در اثر گذاشتن بر اقتصاد جهانی و مسافرت، کاهش می‌دهد.

مبتنی بر تخصص گسترده

کمپین آگاهی گسترده در رادیو، تلویزیون، مطبوعات و همچنین شبکه‌های اجتماعی برای کمک به تغییر رفتار مردم در آفریقا و آسیا، مانند کنیا، غنا و بنگلادش انجام می‌شود. پیغام‌ها متناسب با جوامع این کشورها خواهند بود تا از مؤثر بودن آن‌ها مطمئن شویم.

این طرح توسط برندهای دامستوس و Lifebuoy هدایت خواهد شد، که برای دهه‌ها برنامه‌های تغییر رفتار بهداشتی با ابعاد گسترده را مدیریت کرده‌اند. این طرح از تخصص آکادمی‌های پیشرو استفاده می‌کند – که شامل London School of Hygiene & Tropical Medicine می‌شود – تا برنامه مورد تحلیل قرار بگیرد و تضمین شود که در در راستای اهداف خود به‌پیش می‌رود.

«برندهای Lifebuoy و دامستوس دارای سابقه‌ بهترین عملکرد در مدیریت برنامه‌های آموزشی و آگاهی بهداشت به‌صورت موفقیت‌آمیز هستند و ما امیدواریم که با کمک انگلستان به ‌صورت مشترک بتوانیم به نجات جان‌هایی که ممکن است تحت‌تاثیر ویروس کرونا قرار بگیرند، کمک کنیم»
آلن جوپ، مدیرعامل یونیلیور

«به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده صابون در دنیا، ما موظف هستیم که به دسترسی و آمادگی بیشتر به صابون و محصولات بهداشتی کمک کنیم و از تخصصمان در آموزش به مردم در شستن دست‌ها به‌صورت مؤثر، با هر برندی که انتخاب می‌کنند، کمک کنیم.

آن مری ترولیان، مشاور دولت در توسعه بین‌المللی افزود: «متخصصان سلامت گفته‌اند که شستشوی دستان به‌صورت منظم و حفظ فاصله‌ اجتماعی از مؤثرترین راه‌ها در متوقف ساختن شیوع ویروس و نجات جان‌ها است،»

«بسیاری از مردم در فقیرترین کشورها، به ساده‌ترین محصولات شستشوی دست مانند صابون دسترسی ندارند یا از نیاز ضروری به تغییر رفتار خود آگاه نیستند. مشارکت دولت انگلیس با شرکت یونیلیور تغییری واقعی در کمک به محافظت از کشورهای در حال توسعه و کشور انگلستان، از شیوع بیشتر بیماری خواهد کرد.»

دارای جایگاه مناسب برای کمک به دیگران

گستره وسیع برندهای بهداشتی یونیلیور در انگلستان و کشورهایی با درآمد پایین یا متوسط به معنی این است که ما برای حمایت از دولت انگلیس در جایگاه مناسبی قرار گرفته‌ایم، تا به واکنش در برابر همه‌گیری ویروس‌کرونا، سرعت ببخشیم.

برنامه‌های شستشوی دست برند Lifebuoy از ده سال گذشته تا کنون به بیش‌از ۴۵۰ میلیون نفر دسترسی پیدا کرده است، که از بیماری‌هایی مانند حصبه و روتاویروس که به آسانی از طریق دستان مردم شیوع پیدا می‌کنند، جلوگیری می‌کند.

برنامه‌های برند دامستوس طی هشت سال گذشته به ۲۸ میلیون نفر برای دسترسی بهتر به سرویس‌های بهداشتی در مدارس و جوامع کمک کرده است، که تمیز و ایمن ماندن تاسیسات را برای مدتی طولانی‌تر تضمین می‌کند.

این جدید‌ترین طرح مشترک با دولت انگلستان به سری فعالیت‌‌های یونیلیور برای مقابله با همه‌‌گیری ویروس کرونا در جهان کمک می‌کند.