همانطور که همه‌گیری جهانی توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است، ما برای حفاظت از کارکنان خود و خانواده‌ آن‌ها اقداماتی جهانی را اعمال می‌کنیم.

امروز، آلن جوپ، مدیر عامل شرکت یونیلیور، اقدامات جدیدی که برای کمک به محافظت از کارکنان ما در برابر ویروس‌کرونا (Covid-19) انجام خواهد شد، را اعلام کرد. ما درخواست‌های زیادی را از سوی سهامداران خود مبنی بر اشتراک رویکرد به‌روزرسانی شده ما با آن‌ها دریافت کردیم، و بنابراین ما ایمیل او به تمامی کارکنان خود را منتشر می‌کنیم.

می‌خواستم شما را با مجموعه‌ای از اقدامات جدیدی که برای محافظت از خودمان در برابر ویروس‌کرونا (Covid-19) اتخاذ کرده‌ایم، آگاه کنم.

وضعیت حاضر توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان همه‌گیری جهانی تایید شده است. واضح است که تهدید جهانی ویروس‌کرونا با سرعت فزاینده‌ای در حال افزایش است. در حال حاضر بیش از ۱۲۰.۰۰۰ مورد ثبت‌شده در بیش از ۱۰۰ کشور وجود دارد و متاسفانه بیش از ۴.۷۰۰ نفر از مردم در پی این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. پیام این هفته سازمان جهانی بهداشت صریح بود ـ موفقیت بشر در مقابله با ویروس‌کرونا به‌طور مؤثر، به‌شدت به اقداماتی که سازمان‌ها طی چند روز آینده برای کاهش شیوع ویروس و پرهیز از افزایش بار کاری سیستم های مراقبت از سلامت اتخاذ می‌کنند، بستگی دارد.

همان‌طور که می‌دانید، از شروع اولیه همه‌گیری در چین، ما اقداماتی را برای کمک به حداقل رساندن ریسک ابتلای کارکنان خود و خانواده‌ آن‌ها اعمال کردیم. رویکرد ما بر مبنای احتیاط حداکثری بوده است و سرعت واکنش و مسئولیت جمعی که من در سراسر شرکت یونیلیور دیده‌ام، واقعا قهرمانانه بوده است. نه تنها در چین و ایتالیا که بیشترین تاثیرات را دیده‌اند، بلکه در بسیاری از بخش‌های دیگر شرکت نیز این تلاش‌ها دیده می‌شود. از شما به‌خاطر رفتار حرفه‌ای و تعهدتان تشکر می‌کنم.

با این حال، واضح است که ما باید به مراحل بعدی برویم.

از این رو، امروز اقدامات آتی برای همه افراد، از جمله پیمانکاران، در سراسر جهان را اعلام می‌کنم. این اقدامات به سادگی به بخش «بایدها» و «نبایدها» تقسیم می شود:

نبایدها

شما نباید…

۱. اگر دارای علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا هستید، یا بنا به دلایل شخصی یا کاری از کشور دیگری به کشور خود بازگشته‌اید،‌ باید خود را به‌مدت ۱۴ روز قرنطینه کنید.

۲. زمانی که وارد تاسیسات یونیلیور می شوید از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.

۳. هنگام ورود به هر کدام از تاسیسات یونیلیور، دمای بدن شما باید تحت بررسی قرار بگیرد، تا جایی که قانون و تجهیزات امکان آن‌را فراهم کرده است.

۴. از شیوه‌های غیرفیزیکی خوش‌آمدگویی و احوالپرسی استفاده کنید ( مثلا از دست‌دادن بپرهیزید) و فاصله اجتماعی مناسب را حفظ کنید.

برای پرهیز از دچارشدن به شک و تردید، تمامی این تمهیدات بر تمای کارکنان، فارق از جایگاه و موقعیت جغرافیایی آنان، قابل اعمال است.

همچنین ما در حال اعمال تمهیدات جانبی هستیم که این تمهیدات با توجه به ‌موقعیت شغلی شما، خواه شغل اداری داشته باشید، در واحد تامین فعالیت ‌کنید یا یکی از کارکنان میدانی بخش فروش یا خرده‌فروشی ما باشید، می‌تواند متفاوت باشد.

واحدهای تامین و مراکز توزیع

تمامی واحدهای تامین و مراکز توزیع ما برای محافظت از کارگران ما، در عین حمایت از ادامه یافتن کسب وکار، پروتکل‌های طبقه‌بندی شده متخصصان را به‌کار خواهند برد. تیم‌های راهبری کشوری با دقت به نظارت ادامه می‌دهند و با سرپست‌های تاسیسات ارتباط مناسب را برقرار خواهند کرد.

همچنین پروتکل‌های سخت‌گیرانه بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی نیز، اعمال می‌شوند.

کارکنان فروش میدانی و خرده‌فروش (شامل فروش میدانی اشخاص ثالث و بازرگانان)

تمامی کارکنان فروش میدانی تا حد ممکن باید با مشتریان به‌صورت مجازی ارتباط برقرار کنند و اگر ملاقات با مشتریان ضروری است، استفاده از حمل‌ونقل عمومی را به حداقل برسانند.

پروتکل‌های سخت‌گیرانه برای حفظ فاصله اجتماعی (شامل خوش‌آمدگویی غیر فیزیکی) و بهداشت دست (خصوصا پس از تماس با اسکناس) نیز اعمال خواهند شد و به‌زودی پیغام آن ارسال خواهد شد.

نقش‌های اداری و دفتری

تمامی کارکنان اداری در سراسر جهان باید از خانه کار کنند. هرگونه استثناء (که ما انتظار داریم تعداد حضور بسیار کم باشد و به‌احتمال زیاد بیشتر به‌دلیل نیاز دسترسی به سیستم‌های جامع انجام می شود) باید توسط مدیرکل تایید شود.

تنها کشوری که این موارد به آن‌ها تعمیم داده نمی‌شود، کشور چین است که مردم در آنجا مطابق با قوانین کشور در حال بازگشت به محل کار هستند.

تحقیق و توسعه

برای همکاران بخش تحقیق و توسعه که در آزمایشگاه‌ها یا تاسیات پایلوت در بخش فعالیت‌های ضروری کار می‌کنند، پروتکل‌ها در حال طراحی هستند و توسط سرپرست تاسیسات به اشتراک گذاشته خواهند شد.

احتمال دارد که برخی از نقش‌های تحقیق و توسعه از پروتکل‌های مشاغل بخش اداری پیروی کنند و برخی دیگر از قوانین واحدهای تامین.

جزئیات بیشتر درباره این تغییرات که از ۲۷ اسفند اجرا خواهند شد، توسط مدیران کل در اوایل هفته آینده به اشتراک گذاشته خواهد شد.

امیدوارم شما هم با صحیح بودن انجام این اقدامات با ما هم‌نظر باشید. این تمهیدات براساس جدیدترین توصیه‌های علمی و پزشکی ایجاد شده‌اند و برای محافظت از ایمنی ما، خانواده‌های ما و ایمنی جوامعی که در آن زندگی و فعالیت می‌کنیم، طراحی شده‌اند. همچنین این اقدامات نشان‌دهنده رهبری یونیلیور به‌عنوان کسب‌وکاری هدفمند و مسئولیت‌پذیر است.

ما با اهدای محصولات بهداشتی برای حمایت از مبارزه با کرونا به حمایت از مقامات محلی و دولتی ادامه می‌دهیم و در روزهای آتی این تلاش‌ها را افزایش خواهیم داد.

من کاملا آگاه هستم که این تغییرات ایجاد شده در روند فعالیت ما، تاثیر بسیاری در زندگی ما خواهد داشت. هیچکدام از این اقدامات بدون فکر و برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن تبعات آن برای همه ما، انجام نشده است و می‌خواهم به شما اطمینان بدهم که در طول این تغییرات از شما حمایت خواهم کرد.

اطلاعات بیشتر ـ و به‌روزرسانی‌ها به‌صورت مرتب – ارائه خواهند شد. این امر شامل جزئیات بیشتر درباره پروتکل‌های درحال اجرا است، تا به حفاظت از همکاران واحد تامین و مراکز توزیع و همچنین کارکنان خرده‌فروش و بخش فروش میدانی کمک کنیم. همچنین، برای آن افرادی که درباره مدت‌زمان کار از خانه سوال دارند، به‌زودی اطلاعات بیشتری برای کمک به شما در این برهه به اشتراک خواهیم گذاشت.

در دوران غیرمنتظره‌ای به سر می‌بریم. حالا، بیش از همیشه باید آرام باشیم، تدبیر داشته باشیم و بهترین عملکرد خود را نشان بدهیم: بر حمایت از یکدیگر تمرکز کنیم، نیازهای متغیر مشتریانمان را برآورده کنیم و به خدمت‌رسانی به مشتریانمان ادامه دهیم.

از تعهد شما دوباره تشکر می‌کنم.

ایمن و تندرست بمانید و از خود مراقبت کنید.

آلن جوپ، مدیرعامل