«همه برای ایمنی» در یونیلیور ایران

ایمنی، بهداشت و محیط زیست همیشه باید از اولویت‌های هر کسب‌وکاری باشد و در یونیلیور نیز این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. سلامتی، تندرستی و ایمنی افراد و ذینفعان، اهمیت به بهداشت و فراهم آوردن فضایی ایمن و مطمئن در فعالیت‌های روزانه برای جلوگیری از هرگونه حوادث و اتفاقات ناخواسته و در نظر داشتن سلامت و سبز نگه‌داشتن محیط زیست و کره زمین، نه‌تنها به عنوان یک مسئولیت و بخشی جدایی‌ناپذیر از کسب‌وکار یونیلیور دیده می‌شود که تداوم فعالیت‌ها و ارائه خدمات و محصولات به مصرف‌کنندگان نهایی را نیز تضمین می‌کند.

روز ۲۸ آوریل توسط سازمان ملل، روز جهانی ایمنی و بهداشت اعلام و برای اولین بار، این روز و مناسبت در سال ۲۰۰۳ توسط سازمان بین‌المللی کار گرامی شمرده شد. در یونیلیور و زیرمجموعه‌هایش در کشورهای مختلف از جمله یونیلیور ایران، به مناسبت این روز، هرساله فعالیت‌های مختلفی تحت عنوان «همه برای ایمنی» در طول یک هفته تعریف می‌شود تا همکارانش بر اهمیت این موضوع بیش از پیش متمرکز شوند.

در کنار تبیین همه‌جانبه موارد ایمنی، بهداشت و محیط زیست، در سال ۲۰۲۴ یونیلیور با تمرکزی بیشتر بر «ایمنی در جاده‌ها»، این موضوع را به طور جامع با همکارانش در میان گذاشت و آن‌ها را دعوت به درنظرگرفتن موارد ایمنی در سفرهای جاده‌ای کرد. 

دپارتمان ایمنی، بهداشت و محیط زیست یونیلیور ایران نیز با برگزاری جلسه‌ای برای تمامی همکارانش و یادآوری تمامی نکات ایمنی و سلامتی در جاده‌ها، دعوت به افراد برای به اشتراک گذاشتن دغدغه‌ها و راهکارهای ایمنی و سلامتی در طول سفرهای جاده‌ای، برگزاری کارگاه‌های آموزشی «هوش هیجانی» و «رانندگی تدافعی»، کمپین سالانه «همه برای ایمنی» را اجرا کرد تا به داشتن محیط سالم و افراد تندرستش ادامه دهد. در همین راستا تست بینایی‌سنجی از رانندگان پخش‌کننده محصولاتمان انجام شد که با استقبال بی‌نظیری روبرو شد.

کارخانه یونیلیور ایران با تلاش‌های دپارتمان ایمنی، بهداشت و محیط زیستش توانسته ۲٬۹۳۳ روز بدون حادثه را پشت سر بگذارد که در طول سال‌های فعالیت یونیلیور ایران بی‌سابقه است.